logo

BULZAJZ

Netradiční aktivita ve sportovním duchu, přesně to je Bulzajz – Win & Chill. Na stanovišti na majálesu vás naučí vrhat sekerou na terč a seznámí vás se svou činností a různými hrami. Zda budete pilovat trefu sekerou na terč, nebo mezi sebou soutěžit, to je jen na vás.

 

CENTRUM APA

Katedra aplikovaných pohybových aktivit na FTK UP nabídne různorodý sportovní program. Na pondělí 6. května chystá v Bezručových sadech sportovní dopoledne pro děti se zdravotním postižením. V hlavní majálesový den, 7. května, budou na svém stanovišti před Zbrojnicí seznamovat návštěvníky festivalu s vybranými sportovně-kompenzačními pomůckami pro osoby se zdravotním postižením, jako jsou tandemové kolo či handbike.

 

APOKALIPS – POLE DANCE STUDIO

Pole dance se nerovná go-go tanci u tyče. Je to fyzicky náročná aktivita, která spojuje tanec, gymnastiku a akrobacii. „Hadí ženy“, které se omotávají kolem vertikální tyče, jsou silné, ladné a pružné zároveň. Přesně takové jsou i zkušené lektorky ze studia Apokalips, které se jako první v Olomouci zaměřuje na výuku akrobatických vzdušných sportů. Nenabízí jen lekce pole dance, ale i pole fitness, ay fly training, aerial hoops, taneční lekce twerk, pole twerk či contempole. Na ukázky se můžete těšit v rámci majálesového programu.

 

SLACKLINE

Spolek lidí provozujících balancování, chůzi a skoky na popruhu nataženém mezi dvěma stromy. Jedná se o dynamický sport a moderní formu provazochodectví, při kterém se pro balancování používá vlastní tělo a v němž se zábavnou formou spojuje fyzická, psychická, individuální i komunitní stránka. Jde o zábavu pro všechny bez rozdílu. Slacklinisty můžete nejčastěji potkat ve Smetanových sadech, na majálesu je najdete na Biskupském náměstí před Zbrojnicí, kde za nimi můžete přijít a slackline si vyzkoušet na vlastní kůži.

 

UNIVERSITY SHIELDS OLOMOUC

Hokejový klub Univerzity Palackého vznikl v roce 2017. Svoji alma mater členové týmu reprezentují v Evropské univerzitní hokejové lize, na ledě se potkávají s týmy z univerzit v České republice, Polsku, Maďarsku a na Slovensku. Během majálesového programu si můžete se sympaťáky z univerzitního hokejového týmu nejen popovídat o jejich činnosti, ale třeba si i zastřílet na branku.

 

ZAPARKUJ

Oživení olomouckých parků a dalších zajímavých lokalit si dala za cíl společná iniciativa Univerzity Palackého, olomouckého magistrátu a Výstaviště Flora nazvaná Zaparkuj. Tancovačky, filmové projekce, sportovní aktivity, Zaparkuj fest!valy a také třeba doprovodný program Absolventského setkání UP či festivalu Fingers Up. Letní Zaparkuj sezona každoročně vytáhne ven na tisíce lidí. Letos tomu určitě nebude jinak, program se již připravuje. Na majálesu bude k dispozici půjčovna sportovního vybavení a odpočinková zóna s deskovými hrami. Zaparkujte v parku s námi!

 

FAMFRPÁL
Slavná hra dorazila z Bradavic až do Olomouce. Střelci, odrážeči, brankář, chytač, camrál, potlouky, zlatonka a samozřejmě i košťata a obruče vás zcela vtáhnou do čarodějného světa. V mudlovské České republice neobvyklá hra, která však má v centru Hané skupinu příznivců tvořící tým. Přijďte se v úterý podívat a vyzkoušet si vše na vlastní kůži na otevřený trénink, určitě nebudete litovat.