logo

I v letošním roce se vám na prknech, která znamenají svět, opět představí hned několik skvělých divadelních souborů. Tato rubrika je postupně aktualizována.

O.LI.V.Y  

Tým O.LI.V.Y., tj. Olomoucká LIga V Improvizaci, vznikl již v lednu 2007. Za deset let soubor sehrál desítky performancí a improshow, figuroval v programech etablovaných festivalů jak místních (Divadelní Flora, Surround of Unity, Týden improvizace, Olomoucký Majáles), tak mimoolomouckých (Jiráskův Hronov, Svátek bláznů, Improcházka Ostrava, Beseda u Bigbítu aj.).

 

O PŘÍŠERNĚ KRÁSNÉ PRINCEZNĚ | FÉDER TÉATER 

Princezny mají svůj osud dávno daný. Musí se jednoduše provdat za prince. Někdy to zkomplikuje drak nebo nudné čekání ve věži, ale jinak je to jasné jako facka. Co se však stane v případě, že je princezna ošklivá, až se jí bojí všichni princové? A nikdo ji nechce? No, to už je problém přímo královský. Pohádka pro všechny generace, při které se zabaví děti i dospělí. Inscenace je vystavěna na principech loutkového pouličního divadla ze 14.–16. století. Trvá cca 35 min a po skončení je možné nahlédnout do zákulisí a vyzkoušet si loutky.

 

NABALKONĚ ORCHESTRA A DIVADELNÍ HOSTÉ

Hudební těleso Nabalkoně Orchestra ve spolupráci s herci divadla Nabalkoně se v 60 minutách prozpívá (možná i protančí) autorskou tvorbou spolku. Zazní písně z inscenací, filmů a písně tvořené na míru postavám z jevištních prken. Piano, violu, příčnou flétnu, kytary, bicí a zpěv doplní více či méně komické a více či méně poetické výstupy herců.
Účinkují: Krystyna Pękała, Peter Gábor, Anna Řezníčková, Julie Brožová, Magdalena Chrástecká, Adam Foldyna, Petr Šuráň, Adam Suchánek, Vít Zborník, Albina Feofilaktova, Zuzana Česáková, Filip Harviš, Veronika Jiříčková, Radka Dušková

 

DIVOKÉ HISTORKY | DIVADLO TRAMTARIE 
Divoké historky jsou absurdní komedií, kterou má pod režisérskou taktovkou Filip Nuckolls. Už teď se můžete těšit na šest minipříběhů ze života úplně normálních lidí, kterým jednoho krásného dne prostě úplně normálně ruply nervy. Každý z nás sice snese spoustu drobných křivd každodenního života, ale čeho je moc, toho je příliš! Přesně to si řekli hlavní hrdinové Divokých historek těsně před tím, než se rozhodli vzít spravedlnost do vlastních rukou.

 

ČESKOSLOVENSKÁ FRAŠKA | SPOLEK PO ŠKOLE 
Lidová one-man show, která vyřeší všechny vaše tradiční problémy. Není většího pojítka československého přátelství, než self-mademan, který udělá z vaší rodiny firmu a stane se jejím agentem.