Kapely & DJs 2020

Letošní hudební program podzimní edice majálesu proběhne na dvou venkovních scénách na Zbrojnici a na Konviktu a ve dvou klubech – Jazz Tibet Clubu a v klubu 15 minut. 

 

PRAGO UNION

Jsou dřevní, zemití a fanoušky mají skalní. Mají jich tolik, že hrají jako málokdo. Pražskou hip-hopovou skupinu Prago Union tvoří rapper Kato, dřívější člen Chaozz, a DJ Ramel. Na majálesu představí i tracky z loňského alba Perpetuum Promile. „Stále smrdí Pragovinou. Jsme to my o tři roky a spoustu mejdanů později,“ směje se rýmující floutek Kato. 

♫ Video: Varování ♫

 

BERENIKA KOHOUTOVÁ

Už téměř deset milionů zhlédnutí má její singl Dělám stojky z jejího debutového alba Holka roku, které produkoval Jiří Burian. Bery je nejen zpěvačkou, ale také herečkou a blogerkou. V roce 2017 se stala celkovou vítězkou čtvrté řady televizní soutěže Tvoje tvář má známý hlas. Poté zpívala ve skupině DiscoBalls, s níž byla v roce 2019 nominovaná na cenu Anděl. O dva roky později se zaměřila na vlastní hudební projekt Femme Plastique. V roce 2013 pak vydala s jazzovaným pianistou Emilem Viklickým a dalšími hosty desku Berenika Meets Jazz. S kamarádkou a herečkou Marikou Šoposkou píše blog Sedmilhářky. Zajímavostí je, že před kamerou debutovala už v roce 2007 v pohádce Tři srdce v roli princezny Jasny. 

♫ Video: Holka roku ♫

 

BRASS AVENUE

Kapela vznikla roku 2017 z party nadšených členů orchestru Feverband. Bylo jasné, že originalita je klíč. Žádné formální sezení na pódiu za stojánky, ale pořádná choreografická show. Žádný zpěv, piano nebo elektrická kytara, ale dechové nástroje. Žádný Bach či Beethoven, ale originální aranžmá nejznámějších světových hitů. Koncerty Brass Avenue nejsou jen o hudbě, stejný důraz kluci kladou na velkou show. Spolehlivě rozhýbají všechny generace. 

♫ Video: Happy (Pharrell Williams brass cover) ♫ 

 

TROCHA KLIDU

Talentovaná mladá pop-rocková skupina ze Šumperka připravuje vydání debutového alba u vydavatelství Warner Music. V roce 2015 vyhrála soutěž o předkapelu Chinaski v rámci Rockfield tour, poté doprovázela na turné kapely UDG, Ovoce či písničkáře Pokáče. Předskakovala také Marku Ztracenému. Nedávno natočila videoklip k písni Šoumou. 

♫ Video: Šoumou ♫ 

 

BERT & FRIENDS

Dream popová skupina, jež na sebe upozornila před třemi lety songem Plody moří, na který navázala hypnotickým Lupanáriem. Kombinace sofistikovanosti a bizarnosti kapele přinesla zaplněné kluby a sloty na festivalech jako Colours of Ostrava či Grape. Na konci loňského roku pokřtila EP SUPR. Frontmanem kapely je absolvent pražské Konzervatoře Jaroslava Ježka Albert Romanutti (Bert). Skupina tvrdí, že se vrátila v čase z roku 2050 a přišla svými songy zachránit hudební scénu. 

♫ Video: Plody moří ♫ 

 

MALALATA (SK)

Hudební projekt spouje v jedinečé fúzi balkan beats, gypsy music, reggae a world music. Dvojice slovenských DJs spojuje tyto rytmy do osobitých a energických setů. Pod jejich taktovkou pulzovaly nejen kluby po celé Evropě, ale i ve vzdáleném Japonsku či Mexiku. Duo svou show roztančilo festivaly Colours of Ostrava, Pohoda či Grape a vystoupilo na jednom podiu s esy jako Parov Stelar nebo Goran Bregović. 

♫ Video: Live set Grape Festival ♫

 

TOLSTOYS (SK)

Dream-popová bratislavská formace rozvířila hladinu hudební scény sebevědomým snovým zvukem a jasnou vizí. Melancholické písně spojující elektroniku, smyčce a nezaměnitelný hlas zpěvačky Ely Tolstové mají často čarovnou atmosférou pohádek pro dospělé. Jejich debutovou desku Botanika oceněnou Radio_Head Awards mohli prezentovat nejen na velkých pódiích festivalů Pohoda, Grape či Colours of Ostrava, ale také v zahraničí. V roli předskokana se objevili na koncertech Toma Odella či Loly Marsh. Letos na podzim chystají vydat nové album, které brzy uvede singl Tri mestá. 

♫ Video: Agapé ♫ 

 

M´ALONE

Hradecká alternative-elektronic-indie kometa, která letí vlastní cestou žánrovým škatulkám navzdory. Chytlavé melodie doplňuje nekonvenční audiovizuální performance a neotřelé texty. Zkrátka slušná taneční nálož z paralelního vesmíru. 

♫ Video: Meloun ♫ 

 

PAVLO CHEKAY & NIC ROBERTSON

Láska, hudba a dobrodružství, které potrvá do pozdní noci. To vše na majálesu obstarají rezidentní DJs Metro chill out clubu Pavlo Chekay a Nic Robertson. Těšit se můžete na speciální koktejl žánrů.